Atrakcje w Białym Dunajcu i okolicy

Biały Dunajec noclegi leży na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Przynależy do regionu Podhala od południa ograniczonego masywem Tatr, od północy pasmem Gorców i przełęczą Obidową. Malownicze i piękne ukształtowanie terenu, korzystne nachylenie stoków i wzniesień, długi okres zalegania pokrywy śnieżnej, wspaniałe widoki na Tatry, Gorce, Beskidy oraz kotlinę Orawsko-Nowotarską, powodują iż jest to niezwykle atrakcyjne miejsce turystyczno-wypoczynkowe zarówno latem jak i zimą.

Na terenie gminy noclegi Biały Dunajec zamontowano liczne, długie i świetnie utrzymane wyciągi narciarskie. Funkcjonuje tu dobrze zorganizowana liczna sieć punktów gastronomicznych i placówek handlowych. Mieszkańcy gminy Biały Dunajec słyną między innymi z kultywowania i pielęgnowania własnych tradycji kulturowych, takie jak zwyczaje i obrzędy, muzyka, taniec, strój.
Sprawia to, że Biały Dunajec jest niezwykle atrakcyjnym ośrodkiem turystyczno – wczasowym z doskonałymi warunkami do wypoczynku. W góralskich pensjonatach wygodnych i gościnnych czeka kilka tysięcy miejsc noclegowych. Można stąd robić wspaniałe wycieczki i spacery piesze i rowerowe z wspaniałymi widokowo trasami.

Trasy turystyczne: Biały Dunajec – Gliczarów Dolny – Gliczarów Górny – Biały Dunajec pokoje do wynajęcia . Długość około 15 kilometrów.
Wycieczkę najlepiej rozpocząć w okolicy Urzędu Gminy skąd jedziemy ul. Jana Pawła II w kierunku północnym. Po przejechaniu ok 1,5 km skręcamy w prawo w kierunku Gliczarowa Dolnego. Przejeżdżamy drewniany most na potoku Biały Dunajec i jedziemy lekko unoszącą się drogą ok. 2,5 kilometra. Od tego momentu zaczyna się bardzo ostry podjazd. Na szczęście droga jest asfaltowa i mało ruchliwa. Wspinaczka trwa przez około 2 kilometrów i w tym czasie wznosimy sie o prawie 200 metrów do wysokości 980 m n.p.m. Cały wysiłek włożony w pokonanie trudnego podjazdu wynagradza nam rozległa panorama Tatr oraz widok na Babią Górę i Gorce. Tutaj warto zatrzymać się aby odpocząć i nacieszyć oczy przepięknymi widokami. Pozostała do pokonania część trasy to zjazd. Na wysokości Remizy OSP skręcamy łagodnie w prawo, zgodnie z drogowskazem na Biały Dunajec. Przez następne 2-3 kilometry ciągle możemy podziwiać rozległą panoramę Tatr oraz stylizowane budownictwo. Do Białego Dunajca dojeżdżamy ulicą Kościuszki. Po stromej końcówce zjazdu i ostrożnym pokonaniu bardzo ciasnej serpentyny należy na skrzyżowaniu skręcić w lewo, skąd po przejechaniu 400 metrowego płaskiego odcinka dojeżdżamy do „zakopianki”. Ostatni, około 1 kilometrowy etap, to łagodny dojazd ruchliwą „zakopianką” w kierunku północnym do miejsca rozpoczęcia wycieczki. Trasa, pomimo że dość ciężka, na całej długości prowadzi drogą asfaltową. Niewątpliwym walorem jest rozległa panorama Tatr, która wynagrodzi wysiłek każdego rowerzysty.
Termy Szaflary – baseny termalne Biały Dunajec wille
Położony około 4 km od naszej Willi całoroczny kompleks basenów termalnych – Termy Szaflary, to jedna z największych atrakcji w Białym Dunajcu. To idealne miejsce na relaks po dniu spędzonym na tatrzańskich szlakach lub na jednym z licznych okolicznych stoków narciarskich. Kompleks składa się z basenów zewnętrznych i wewnętrznych wypełnionych ciepłą wodą, pochodzącą z odwiertów głębinowych, której temperatura wynosi około 30-38 stopni. Liczne atrakcje w jakie wyposażone zostały baseny (zjeżdżalnia wodna, bicze wodne czy urządzenia do masażu) sprawią że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Stacja Narciarska SucheSki
W sezonie 2012/13 oferta wyciągów narciarskich w okolicy wzbogaciła się o nowoczesną stację narciarską położoną w sąsiadującym z Białym Dunajcem – Poroninie/Suchem. Dla miłośników nart i snowboardu przygotowano trzy trasy narciarskie obsługiwane przez 4 osobowy wyciąg krzesełkowy, stok jest oczywiście sztucznie naśnieżany , a jego położenie po północnej stronie zbocza gwarantuje długi sezon narciarski. Przy stacji czeka na Państwa restauracja oferująca zarówno dania kuchni góralskiej jak i tradycyjne polskie. A także szkółka narciarska, oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Ośrodek Narciarski TokoLand Biały Dunajec pensjonaty
Ośrodek Narciarski TokoLand wyposażony w wyciągi orczykowe to ciekawa oferta dla początkujących narciarzy jak również dla tych którzy pragną doskonalić swoje umiejętności. Położony 1500 metrów od naszej Willi stok posiada wyciąg o długości 750m, a długość trasy zjazdowej to 1000m. Przez okres sezonu narciarskiego stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany, a dzięki oświetleniu szosować można również po zapadnięciu zmroku. Przy wyciągu znajduje się mała gastronomia oferująca ciepłe potrawy i napoje, a zmarznięci narciarze ogrzać mogą się prz płonącym ognisku.