Karpacz

Karpacz jest to karkonoskie miasto, które leży u podnóża Śnieżki. Jest to idealne miejsce, gdzie prócz odpoczynku w górach i narciarstwa ma do zagwarantowania wiele innych atrakcji. Dzieje Karpacza łączą się nierozerwalnie z okolicznymi Kowarami. Do wytapiania rudy żelaza w Kowarach potrzebowano dużych ilości węgla drzewnego, ten węgiel był dostarczany przez smolarzy w obszarze teraźniejszego Karpacza.

Tak wyglądały początki miejscowości. Karpacz jest miejscowością wypoczynkową nad którą góruje Śnieżka, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy. Noclegi Karpacz jest idealnym miejscem do pieszych wędrówek po Karkonoszach. W kilku miejscach w miejscowości mają swój początek różne szlaki, które prowadzą turystów niezwykłymi ścieżkami w piękne, urokliwe rejony gór. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na krótszą czy dłuższą wyprawę, bardziej lub mniej uczęszczanymi trasami, Karkonosze szybko pokażą nam to, co w nich najpiękniejsze – bliskość natury i wspaniałe krajobrazy. Karpacz oprócz pięknych szlaków turystycznych jest również miejscowością górską, która ma wiele do zaoferowania dla amatorów zimowego szaleństwa.

W okresie zimowym w Karpaczu są doskonale przygotowane wyciągi i trasy narciarskie. Karpacz jest rajem dla wczasowiczów, którzy chcą aktywnie spędzić swój wolny czas. Karpacz pensjonat oferuje skorzystanie z popularnych tutaj nart biegowych, lodowisk, skituringu, czy wycieczek na rakietach śnieżnych. Rewelacyjną rozrywką są również tory pontonowe i snowtubing, czyli zjazdy z góry w specjalnych śnieżnych dętkach. W Karpaczu znaleźć można bogatą bazę noclegową. Są to różne kategorie obiektów – od apartamentów i 3-gwiazdkowych hoteli, przez ośrodki wczasowe i pensjonaty, po stosunkowo tanie kwatery i pokoje. Wybór jest naprawdę duży, więc bez problemu znaleźć można ofertę, która idealnie będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Oprócz aktywnych atrakcji, które ma nam do zaoferowania Karpacz znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc i zabytków. Najbardziej znanym zabytkiem w Karpaczu jest Kościół Wang. Jest to całkowicie drewniana budowla, która została wybudowana bez użycia gwoździ. Skonstruowana została w Norwegii w miasteczku Vang na przełomie XII i XIII stulecia. W połowie XIX-tego stulecia został rozmontowany i przewieziony do Szczecina. Docelowo miał stanąć w muzeum w Berlinie, jednakże finalnie stanął w mieście pod Śnieżką. Tutaj dobudowano wykonaną z kamienia dzwonnicę, dodatkowo ochrania ona kościół przed zstępującymi ze Śnieżki silnymi wiatrami.