ZWIERZYNIEC

Zwierzyniec noclegi był początkowo niewielką wsią, rozwijającą się pod koniec XVI w. w dolinie Wieprza, na terenach włączonych do Ordynacji Zamojskiej. Rozwijająca się osada przejęła nazwę od pobliskiego dworu myśliwskiego i „zwierzyńca”, tj. terenu ogrodzonego parkanem Zwierzyniec noclegi domki
z fosą, do którego Zamoyscy sprowadzili żubry, łosie, jelenie, sarny, daniele oraz dzikie koniki leśne – tarpany. Natomiast teraz jest wyjątkowym miejscem, co roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów – tych co są pierwszy raz i tych którzy już pokochali tą piękną miejscowość i odwiedzają nas co roku.
Na pewno największymi atrakcjami turystycznymi są niepowtarzalne osobliwości agroturystyka Zwierzyniec
i właśnie je przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia:
POMNIK SZARAŃCZY
Jest jedynym na świecie takim obiektem na świecie. Do niedawna przypuszczano, że upamiętnia on zwalczenie szarańczy w roku 1859, ale po odtworzeniu napisów okazało się, że jest aż o 150 lat starszy, bo z 1711 roku.
TAJEMNICZE OKO tanie noclegi Zwierzyniec
Najbardziej zagadkowym pomnikiem jest oko opatrzności z datą 1852 przy Stawie Kościelnym. Nie wiadomo, co ten pomnik upamiętnia, są przypuszczenia, że ufundowała go zwierzyniecka loża masońska.
WĄSKA ULICZKA
Najbardziej osobliwą ulicą w Zwierzyniec pokoje do wynajęcia jest ul. Wąska w Borku o szerokości ok. 1,5 m. Jej szerokość pozwala tylko na przejście piesze i przejazd rowerem. Samochody nie mają szans.
GWIAZDY W ZWIEZRYŃCU
Steffen Möller i Andrzej Grabowski uczestniczyli wiosną 2003 roku w realizacji filmu „Koniec wojny”. Zwierzyniec zagrał „werbalnie” w filmie „Przypadek Pekosińskiego”, jednak sceny zwierzynieckie nakręcono pod Łodzią.
MIKROSKOPIJNY CMENTARZ
Cmentarz żydowski w Zwierzyńcu zalicza się do najmniejszych w kraju i liczy sobie 18 macew. Mimo, że społeczność żydowska liczyła przed 1939 r. ok. 1000 osób (na 4 tys. mieszkańców), gmina żydowska, a z nią cmentarz, powstała tuż przed wojną, a Żydów chowano
w Szczebrzeszynie. Na tamtejszym cmentarzu jest tych nagrobków ok. 400.
PROCESJA NA WODZIE
Jak kościółek na wodzie ,to i procesja powinna być na wodzie. Procesję prowadzi Ksiądz Biskup z monstrancją ,a za nim kilkanaście kajaków z wiernymi. Widok jest tak niesamowity, że mnóstwo ludzi przybywa na uroczystości z aparatami fotograficznymi.