Co fajnego jest w Szczawnicy ?

  1. Spływ tratwą przez Pieniny: To jedna z najpopularniejszych atrakcji w Szczawnicy. Możesz wziąć udział w spływie tratwą po rzece Dunajec, podziwiając przepiękne widoki skalnych wąwozów Trzech Koron i Sokolicy. To niezapomniane doświadczenie w pięknej przyrodzie.
  2. Wycieczki piesze i rowerowe: Szczawnica oferuje wiele malowniczych szlaków pieszych i rowerowych. Możesz wybrać się na wędrówkę do Pienin, odwiedzając takie miejsca jak Trzy Korony czy Homole Canyon. Alternatywnie, można wynająć rower i przejechać się wzdłuż doliny Dunajca lub przepięknej ścieżki rowerowej Green Velo.
  3. Punkt widokowy na Palenicę: Palenica to popularny punkt widokowy w Szczawnicy, skąd można podziwiać panoramę okolicznych gór i doliny Dunajca. Można tam dojść pieszo lub skorzystać z kolejki krzesełkowej.
  4. Zamek w Niedzicy: Chociaż nie znajduje się bezpośrednio w Szczawnicy, Zamek w Niedzicy jest warte odwiedzenia i znajduje się w niewielkiej odległości. To imponujący zamek z XIV wieku, który znajduje się na brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Można zwiedzić wnętrza zamku i podziwiać piękne widoki na jezioro i otaczające go góry.
  5. Pijalnia wód mineralnych: Szczawnica słynie z bogactwa wód mineralnych, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Możesz odwiedzić jedną z pijalni wód i spróbować różnych rodzajów wód mineralnych, które są dostępne na miejscu.
  6. Ścieżka spacerowa nad Dunajcem: Wzdłuż brzegu Dunajca w Szczawnicy biegnie urokliwa ścieżka spacerowa, gdzie można spacerować i podziwiać piękne krajobrazy rzeki i otaczających gór.