Pieniny

Pieniny noclegi to wyjątkowo malownicze pasmo górskie, które leży na granicy Polski i Słowacji, na północny wschód od Tatr. Co ciekawe, Pieniny tanie noclegi stanowią najwyższą część długiego pasa skałek wapiennych. Niezwykłym faktem jest również to, że Pieniny domki do wynajęcia są rozdzielone na trzy części przez dwa przełomy Dunajca.

Jedną z największych atrakcji, dzięki którym Pieniny noclegi są tak chętnie odwiedzane, jest spływ przełomem Dunajca tratwami flisackimi, kajakami lub też pontonami. Dodatkowo Pieniny tanie noclegi to również miejsce, gdzie znajdują się piękne, zabytkowe zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Pieniny domki do wynajęcia przyciągają turystów jednak przede wszystkim malowniczymi krajobrazami i wyjątkowym bogactwem przyrody.

W celu ochrony przyrody, jaka znajduje się w regionie Pieniny noclegi, na terenach tych utworzono Park Narodowy. Poza walorami naturalnymi warto również wspomnieć, że Pieniny tanie noclegi to region bogaty kulturowo – kulturę tworzyli tu nie tylko Polacy, ale i Słowacy, Węgrzy, Niemcy, Żydzi, Romowie oraz ludność wołoska. Pieniny domki do wynajęcia dzięki swojej różnorodności bez wątpienia są obszarem polecanym na ciekawe wycieczki.